Austin Sectional
January 6-9, 2011




-Thursday KO Teams
-Thursday Morning Stratified Open Pairs
-Thursday Morning 199er Pairs
-Thursday Afternoon Stratified Open Pairs
-Thursday Afternoon 199er Pairs
-Thursday Evening Stratified Open Pairs
-Thursday Evening 199er Pairs
-Saturday KO Teams
-Saturday Morning Stratified Open Pairs
-Saturday Morning 199er Pairs
-Saturday Afternoon Stratified Open Pairs
-Saturday Afternoon 199er Pairs
-Saturday Evening Stratified Open Pairs
-Friday KO Teams
-Friday Morning Stratified Open Pairs
-Friday Morning 199er Pairs
-Friday Afternoon Stratified Open Pairs
-Friday Afternoon 199er Pairs
-Friday Evening Stratified Open Pairs
-Friday Evening 199er Pairs

SpadesSunday Stratified Swiss Teams

SpadesMasterpoint List - Numeric

Thursday Jan 6, 2011

Thursday KO Bracket 1


   8 Tables
 12.84     1   Larry Davis - Robert Donathan, Austin TX;
               Charlene Sands, Pflugerville TX; Virgil Massey,
               Driftwood TX
  6.81     2   Joe Black - Dean Truair - Lawton Hutchison,
               Austin TX; Wiley McMinn III, Cedar Park TX

Go to Recap

Thursday KO Bracket 2


   6 Tables
  4.87     1   Barbara Hollahan - Nancy Dean, Austin TX; Richard
               Frankeny - Diana Frankeny, Cedar Park TX
  2.58     2   Kathy McCabe - Diana Rogers - Jennifer Stocker -
               Laura Delfeld, Austin TX

Go to Recap

Thursday KO Bracket 3


   6 Tables
  3.79     1   James Glathar - Susan Mathews - James Hurst - Eli
               Margolin, Austin TX
  2.01     2   Anyemarie Weaver - Dee Baker - Stephen Hoffman -
               Judith Hoffman, San Antonio TX

Go to Recap

Thursday Morning Stratified Open Pairs


 13.5 Tables / Based on 22 Tables
          A     B     C   
  5.33    1               Karen Snyder, Spicewood TX;
                          Rosemary Kelley, Austin TX               65.11%
  4.00    2               Elizabeth Tobias - Paul Tobias,
                          Austin TX                                61.91%
  3.00    3               Jeffrey Haines, Austin TX; Mary
                          Anne Laier, Round Rock TX                60.84%
  2.25    4               Jeff McKee, Dale TX; Pam LaShelle,
                          Round Rock TX                            60.66%
  1.69    5               James La Fountain, Temple TX; Genie
                          Kaplan, Georgetown TX                    60.39%
  2.67    6     1     1   Carol Thibodeaux - Robert Penksa,
                          Austin TX                                55.37%
  2.00          2     2   Sandra Helton - Dionne Green,
                          Austin TX                                55.30%
  1.50          3         Mark Craig - G Kania, Austin TX          54.38%
  1.13          4         Vivian Thompson, Austin TX; Jan
                          McLaurin, Cedar Park TX                  53.61%
  0.84          5         Joanna Cadden - Sonje Hinich,
                          Austin TX                                52.82%
  0.86                3   Lee Simon, Bastrop TX; Michael
                          Nairn, Cedar Creek TX                    49.17%
               

Go to Recap


Thursday Morning 199er Pairs


  8.5 Tables
          A     B     C   
  1.81    1     1     1   Nell Dale - Tod Pontius, Austin TX       59.11%
  1.36    2               Robert Burton - Dolline Burton,
                          Georgetown TX                            57.68%
  1.02    3     2     2   Joseph Bindo - Elaine Bindo, Austin TX   57.10%
  0.76    4               Charles Kastner - Beulah Kelso,
                          Austin TX                                56.08%
  0.57    5               Gary Winston - Shari Winston,
                          Houston TX                               55.18%
  0.77          3         Barbara Werth - Fiona Schuurman,
                          Austin TX                                53.99%
  0.59          4     3   Gloria Bennett, Lakeway TX; Joyce
                          King, Austin TX                          53.74%

Go to Recap

Thursday Afternoon Stratified Open Pairs


 25.0 Tables / Based on 36 Tables
          A     B     C   
  5.91   1/3              Jerry Bigler - Louis Sachar, Austin TX   63.39%
  5.91   1/3              Janet McCormack - John McCormack,
                          Dallas TX                                63.39%
  5.91   1/3              Marilou Powell, Round Rock TX; Gary
                          Powell, Austin TX                        63.39%
  3.24    4               Jeff McKee, Dale TX; Pam LaShelle,
                          Round Rock TX                            63.10%
  2.43    5               Dave Swarthout, San Antonio TX;
                          Michael Huston, Joplin MO                62.80%
  3.51    6     1         Carol Helms, Schulenburg TX;
                          Darlene Gilmore, La Grange TX            62.12%
  2.63          2         Ken Rochlen - Mark Craig, Austin TX      57.14%
  1.97          3         Sonje Hinich - Joanna Cadden,
                          Austin TX                                56.25%
  1.62          4     1   Sandra Helton - Dionne Green,
                          Austin TX                                55.68%
  1.11          5         Fonse Ragland - Sally Lancaster,
                          Dallas TX                                52.38%
  1.27          6         M Bullington - Billie Banks
                          Valentine, Austin TX                     52.08%
  1.22                2   Kenneth MacMorran - Sharon
                          MacMorran, Austin TX                     51.14%
  0.80               3/4  Jeffrey Emmert - David Garman,
                          Austin TX                                50.00%
  0.89               3/4  Wanda Kuehler - Mary Kurio, Austin TX    50.00%


Go to Section A Recap
Go to Section B Recap


Thursday Afternoon 199er Pairs


 11.0 Tables
          A     B     C   
  2.00    1               Shari Winston - Gary Winston,
                          Houston TX                               67.26%
  1.53    2     1     1   Gilda Reynolds - Nancy Ring, Austin TX   64.88%
  1.13    3               Doris Sandra Ingram - Adrienne
                          Watt, Austin TX                          60.12%
  0.84    4               Julie Valentine - Steven Hollahan,
                          Austin TX                                59.82%
  1.15    5     2         Vivian Collins - Sanae Zaveloff,
                          Austin TX                                55.65%
  0.86    6     3     2   Tod Pontius - Nell Dale, Austin TX       54.46%
  0.77          4     3   Elaine Bindo - Joseph Bindo, Austin TX   53.57%
  0.54          5         Marlene Golden, Austin TX; Dennie
                          Saul, Manor TX                           51.19%
  0.48                4   Cecil Martin - Virginia Martin,
                          Austin TX                                48.81%

Go to Recap

Thursday Evening Stratified Open Pairs


 17.5 Tables
          A     B     C   
  4.67    1               Ed Rawlinson, Helotes TX; Donna
                          Watkins, San Antonio TX                  68.56%
  3.50    2               Tom Breed, Kingwood TX; Jack Lacy,
                          Lago Vista TX                            60.82%
  2.63    3               Dave Swarthout, San Antonio TX;
                          Michael Huston, Joplin MO                60.09%
  3.23    4     1         Eric Goff - Neil Cohen, Austin TX        59.97%
  2.42    5     2     1   Anant Rathi, Austin TX; Glen Perry,
                          Averill Park NY                          58.33%
  0.97   6/7              Lois Goodman, Austin TX; Leonard
                          McCormick, Lago Vista TX                 58.14%
  1.82   6/7    3         Phillip Jaeger - Richard Clarke,
                          Austin TX                                58.14%
  1.46          4     2   Wanda Kuehler - Mary Kurio, Austin TX    55.78%
  1.02          5         Alexander Labry - Malou Flato,
                          Austin TX                                55.30%
  0.77          6         Mark Craig - Sharon Hoger, Austin TX     53.98%
  1.10                3   Daniel Baker - Theda Cook, Austin TX     52.74%
  0.82                4   Robert Coffey - David Ticen,
                          Victoria TX                              51.14%
  0.62                5   Ann Wheeler - Darryl Wheeler,
                          Austin TX                                50.00%


Go to Recap

Friday Jan 7, 2011

Friday KO Bracket 1

   9 Tables
 15.95     1   Elizabeth Tobias - Paul Tobias - Louis Sachar -
               Geoff Blandy, Austin TX
  8.45     2   Larry Davis - Robert Donathan - Jeffrey Haines,
               Austin TX; William Charowhas, Marble Falls TX
  3.59     3   Jack Lacy, Lago Vista TX; James Thurtell, Dallas
               TX; Melody Euler, Temple TX; Tom Breed, Kingwood TX
Go to Recap

Friday KO Bracket 2

   8 Tables
  6.31     1   Edwin Zwald - Joseph Wald, Houston TX; Ann
               Ankrum, Cypress TX; Nandlal Khatri, Sugar Land TX
  3.34     2   Greg Schepens - Terry Richardson - Joyce Cooper -
               Jennifer Stocker, Austin TX
Go to Recap

Friday KO Bracket 3

   7 Tables
  4.50     1   Robert Frederick - Donna Frederick, The Woodlands
               TX; Beverley Cheatham - Gary Cheatham, Houston TX
  2.39     2   James Glathar - Eli Margolin - James Hurst -
               Susan Mathews, Austin TX
Go to Recap

Friday KO Bracket 4

   7 Tables
  2.70     1   Robert Coffey - David Ticen, Victoria TX; Paul
               Johnston - Keith Boden, Austin TX
  1.43     2   Jo Dee Bowen, Jonestown TX; Janet Revennaugh,
               Marble Falls TX; Glen Perry, Averill Park NY;
               Anant Rathi, Austin TX
Go to Recap

Friday Morning Stratified Open Pairs


 14.5 Tables / Based on 24 Tables
          A     B     C   
  5.67    1               Mike Miller, Temple TX; Marilou
                          Powell, Round Rock TX                    68.81%
  4.25    2               John McCormack - Janet McCormack,
                          Dallas TX                                64.94%
  3.19    3     1         Ellen Meyer - Anita Cokins, Austin TX    62.19%
  2.39    4     2         Jerrold Harrington, Garden Ridge
                          TX; Jim Harp, Dallas TX                  59.90%
  1.79    5     3     1   Dee Baker - Anyemarie Weaver, San
                          Antonio TX                               54.19%
  1.35    6               James La Fountain, Temple TX; Mary
                          Anne Laier, Round Rock TX                52.69%
  1.13          4         Patricia White - Allen Inks, Austin TX   52.16%
  1.14          5     2   Diana Whitfield - Elizabeth Ling,
                          Austin TX                                50.94%
  0.86                3   George Fillis - Karen Fillis, San
                          Antonio TX                               48.28%

Go to Section A Recap

Friday Morning 199er Pairs


  9.0 Tables
          A     B     C   
  1.81    1               George Ricker - J Martin, Austin TX      63.69%
  1.53    2     1         Vivian Collins - Ruth Nicks, Austin TX   60.42%
  1.20    3     2     1   Nancy Ring - Gilda Reynolds, Austin TX   58.04%
  0.86    4     3         Elfriede Prechter - Charles
                          Kastner, Austin TX                       55.95%
  0.57    5               Shari Winston - Gary Winston,
                          Houston TX                               54.76%
  0.90          4     2   Vickie Reeves - Gloria Bennett,
                          Lakeway TX                               53.57%
  0.68          5     3   Marilyn Vallario - Sarah Loffredo,
                          Georgetown TX                            52.68%
  0.51                4   Jay Leiserson - Joyce Leiserson,
                          Austin TX                                51.79%

Go to Recap

Friday Afternoon Stratified Open Pairs


 35.5 Tables / Based on 49 Tables
          A     B     C   
  9.83    1               Dave Swarthout, San Antonio TX;
                          Michael Huston, Joplin MO                63.71%
  7.37    2               Linda Spangler, Ft Worth TX; Carol
                          Schoenhals, Lubbock TX                   63.39%
  5.53    3               Victor Sitton, Sugar Land TX; Debi
                          Balter, Houston TX                       62.80%
  4.15    4               Donna Swarthout, San Antonio TX; Ed
                          Rawlinson, Helotes TX                    62.20%
  3.11    5               Janet Clark - Thomas Clark, Austin TX    60.71%
  2.33    6               Sally Wheeler - Buddy Hanby, Spring TX   59.82%
  4.92          1         Claybourne Waldrop Jr, Arlington
                          TX; Virginia Sherman, Dallas TX          57.40%
  3.69          2         Roxana Tom, Campbellton TX; Roxana
                          Tom, San Antonio TX                      56.94%
  2.77          3     1   Karen Fillis - George Fillis, San
                          Antonio TX                               56.85%
  2.08          4         Shirley Shelton, Longview TX; Nelda
                          Avent, Tyler TX                          56.25%
  1.56          5         Peter Hanson, Houston TX; Azam
                          Khan, Spring TX                          55.95%
  1.27          6         Charles Tillery, Austin TX; Lena
                          Del Papa, Kerrville TX                   55.79%
  1.63                2   Harry Ingham, San Marcos TX; C Fred
                          Moore, Austin TX                         53.87%
  1.22                3   Kathleen Adams, Austin TX; James
                          Brown, Georgetown TX                     52.38%
  0.92                4   Carol Helms, Schulenburg TX;
                          Darlene Gilmore, La Grange TX            51.83%
  0.70                5   Laurene Jacob - Patricia Webb,
                          Austin TX                                49.70%
  0.70                6   Sandra Helton - Dionne Green,
                          Austin TX                                48.89%

Go to Section H Recap
Go to Section I Recap
Go to Section J Recap

Friday Afternoon 199er Pairs


 13.0 Tables
          A     B     C   
  2.19    1     1     1   Allan Kohm - Joseph Bindo, Austin TX     70.45%
  1.64    2               Jane Collins - Geneva Berg,
                          Georgetown TX                            60.00%
  1.34    3     2     2   Barbara Rodriguez - Sally Disanza,
                          Austin TX                                59.09%
  1.01    4     3         Peggy Singer - Beth Hankins,
                          Longview TX                              57.73%
  0.69    5               Mark Weimer, Austin TX; Michael
                          Nairn, Cedar Creek TX                    55.91%
  0.76    6     4     3   Marilyn Vallario - Sarah Loffredo,
                          Georgetown TX                            53.86%
  0.57          5     4   Jay Leiserson - Joyce Leiserson,
                          Austin TX                                51.82%
  0.42          6     5   Tod Pontius - Nell Dale, Austin TX       51.36%

Go to Recap

Friday Evening Stratified Open Pairs

 21.0 Tables / Based on 27 Tables
          A     B     C   
  6.17    1               Sally Wheeler - Buddy Hanby, Spring TX   63.99%
  4.63    2     1         Azam Khan, Spring TX; Peter Hanson,
                          Houston TX                               63.69%
  3.47    3               Marion Gebhardt, Richardson TX; Roy
                          Baughman, Pantego TX                     62.20%
  2.63    4     2     1   Diana Winkelmann - Jane Kirby,
                          Dallas TX                                59.52%
  1.95    5               Thomas Peters, Grapeland TX; John
                          Zilic, Houston TX                        58.93%
  1.97    6     3         Jimmy Reynolds - Robert Buchanan,
                          Arlington TX                             58.63%
  1.48          4     2   Linda Griffith - Sandy Potts,
                          Austin TX                                55.95%
  0.97         5/6        Harry Selldin - Robert Reichek,
                          Houston TX                               53.87%
  0.97         5/6        William Garrard Jr - Hui Hua
                          Garrard, Irving TX                       53.87%
  1.10                3   James Brown, Georgetown TX;
                          Kathleen Adams, Austin TX                51.19%
  0.82                4   Janie Wolaver - Jerrell Wolaver,
                          Jefferson TX                             50.30%
  0.62                5   Darlene Gilmore, La Grange TX;
                          Carol Helms, Schulenburg TX              49.70%

Go to Section I Recap
Go to Section J Recap

Friday Evening 199er Pairs

  6.0 Tables
          A     B     C   
  1.52    1     1     1   Patricia Rutledge, Round Rock TX;
                          Mindy Kerber, Austin TX                  59.50%
  1.14    2               Juanita Painter - David Myers,
                          Austin TX                                58.50%
  1.02    3     2     2   Jan Ills - Arthur Roberts, Austin TX     53.00%
  0.67   4/5   3/4        Beth Hankins - Peggy Singer,
                          Longview TX                              52.00%
  0.67   4/5   3/4        Martin Gastrell - Richard Crosby,
                          Kingwood TX                              52.00%

Go to Recap


Saturday Jan 8, 2011

Saturday KO Bracket 1

   7 Tables
 10.53     1   Mildred Breed - Thomas Clark, Austin TX; Donna
               Swarthout - Dave Swarthout, San Antonio TX;
               Michael Huston, Joplin MO
  5.58     2   Robert Frederick - Donna Frederick - Joyce
               Gautier - Norman Gautier, The Woodlands TX
  2.37    3/4  Joyce Cooper, Austin TX; Trudi Lamendola, Waco
               TX; Mike Huiatt - Janet Huiatt, Fair Oaks Ranch TX
Go to Recap

Saturday KO Bracket 2

   6 Tables
  4.50     1   David McCarron - Mary McCarron - Sonje Hinich -
               Linda Neuenschwander, Austin TX
  2.39     2   Vivian Thompson - Kathleen Adams, Austin TX; Jan
               McLaurin, Cedar Park TX; James Brown, Georgetown TX
Go to Recap

Saturday KO Bracket 3

   6 Tables
  1.93     1   Ankur Rathi, Fort Worth TX; Martha Norman - Brian
               Baresch - Anant Rathi, Austin TX
  1.02     2   Robert Burton - Dolline Burton - Tom Banet - Gail
               Banet, Georgetown TX
Go to Recap

Saturday Morning Stratified Open Pairs

 18.5 Tables / Based on 25 Tables
          A     B     C   
  5.83    1               Rosemary Kelley - Paul Kelley Jr,
                          Austin TX                                66.67%
  4.37    2               Karen Snyder, Spicewood TX;
                          Claudette Hartman, Austin TX             63.69%
  3.37    3     1         Inez Grider - Kay Lynch, Georgetown TX   62.50%
  2.53    4     2         Alexander Labry - Malou Flato,
                          Austin TX                                62.12%
  1.84    5               Lydia Bearden - George Watkins,
                          Austin TX                                58.18%
  1.90    6     3         June Mengden, Lakeway TX; William
                          Charowhas, Marble Falls TX               57.63%
  1.84          4     1   B J Sanders - Mark Sanders, Austin TX    56.95%
  1.11          5         Forrest Gray, San Antonio TX;
                          Jerrold Harrington, Garden Ridge TX      56.94%
  1.19          6         Mark Miller - Robert Pflugbeil,
                          Austin TX                                56.85%
  1.38                2   Darlene Gilmore, La Grange TX;
                          Carol Helms, Schulenburg TX              52.38%
  1.04                3   James Glathar - Robert Foster,
                          Austin TX                                51.19%
  0.78                4   Linda Griffith - Sandy Potts,
                          Austin TX                                49.63%
  0.58                5   Beth Gale, San Antonio TX; Terry
                          Sherman, Rapid City SD                   49.11%


Go to Section I Recap
Go to Section J Recap


Saturday Morning 199er Pairs

  6.0 Tables
          A     B     C   
  1.52    1     1     1   Sybil Lowey - Mike Lowey, Austin TX      61.11%
  1.00   2/3   2/3        Vivian Collins - Ruth Nicks, Austin TX   56.25%
  1.00   2/3   2/3    2   Linda Banks, San Marcos TX;
                          Catherine Supple, Seguin TX              56.25%
  0.56   4/5              Jane Collins - Geneva Berg,
                          Georgetown TX                            51.39%
  0.57   4/5    4         Diane McFadyen, Pflugerville TX;
                          Martha Thurlow, Round Rock TX            51.39%


Go to Recap

Saturday Afternoon Stratified Open Pairs

 20.0 Tables / Based on 40 Tables
          A     B     C   
  7.29   1/2   1/2        Beverly Goldberg - Richard
                          Goldberg, Round Rock TX                  64.29%
  7.29   1/2   1/2        William Charowhas, Marble Falls TX;
                          June Mengden, Lakeway TX                 64.29%
  4.69    3     3         Richard Frankeny - Diana Frankeny,
                          Cedar Park TX                            61.31%
  3.51    4     4         Joe Black - Linda Anthony, Austin TX     60.12%
  2.64    5               Sandra Weber - Samuel Williams Jr,
                          San Antonio TX                           59.82%
  1.98    6               Jerry Bigler - Louis Sachar, Austin TX   59.23%
  1.17          5         Pam Phillips - Kathy McCabe, Austin TX   57.44%
  1.27          6         Dennis McAdams - Marilyn Holmes,
                          Georgetown TX                            55.95%
  1.62                1   Ken Rochlen - Rita Rochlen, Austin TX    53.57%
  1.22                2   Lucerne Bunch - Terri O'Brien,
                          Austin TX                                53.27%
  0.91                3   Donna Williams, Kyle TX; Diana
                          Whitfield, Austin TX                     51.49%
  0.68                4   Wanda Kuehler - Mary Kurio, Austin TX    47.32%

Go to Section J Recap
Go to Section K Recap


Saturday Afternoon 199er Pairs

  8.0 Tables
          A     B     C   
  1.71    1               Julie Valentine - Steven Hollahan,
                          Austin TX                                63.75%
  1.45    2     1     1   Joseph Bindo - Elaine Bindo, Austin TX   61.67%
  1.09    3     2         Anita Albert - Barbara Werth,
                          Austin TX                                57.92%
  0.75   4/5   3/4   2/3  Gloria Bennett - Vickie Reeves,
                          Lakeway TX                               55.83%
  0.75   4/5   3/4   2/3  Nell Dale - Tod Pontius, Austin TX       55.83%
  0.48          5     4   Linda Banks, San Marcos TX; Sanae
                          Zaveloff, Austin TX                      53.33%

Go to Recap

Saturday Evening Stratified Open Pairs

  5.0 Tables
          A     B     C   
  2.50    1     1         Laura Delfeld - Mark Craig, Austin TX    63.00%
  1.88    2               William Chan - Molan Chan, Van
                          Buren ME                                 60.00%
  1.48    3     2         Stan Kurtzer - Lydia Bearden,
                          Austin TX                                53.50%
  1.41    4     3     1   Gloria Bennett - Vickie Reeves,
                          Lakeway TX                               51.50%
  1.06                2   Thomas Sopko - Karen Logan,
                          Georgetown TX                            48.00%

Go to Recap


Sunday Jan 9, 2011

Sunday Stratified Swiss Teams A/X

  

20 Tables / Based on 55 Tables
          A     X   
 16.25    1         Bob Friz, Leonard TX; Brady Allen,
                    Dallas TX; Linda Spangler, Ft Worth TX;
                    Carol Schoenhals, Lubbock TX                  133.00
 12.19    2         Carolyn Riely - Terry Riely, San Antonio
                    TX; James La Fountain, Temple TX; Jon
                    Richard Ware, New Braunfels TX                132.00
  9.14    3         Donna Swarthout - Dave Swarthout, San
                    Antonio TX; Michael Huston, Joplin MO;
                    Thomas Clark, Austin TX                       124.00
  9.49    4     1   Sally Sekac, Austin TX; William
                    Charowhas, Marble Falls TX; William Chan
                    - Molan Chan, Van Buren ME                    119.00
  7.12    5     2   Liga Byrne - Lois Goodman, Austin TX;
                    Genie Kaplan, Georgetown TX; Richard
                    Wall, Harker Heights TX                       111.00
  5.34    6     3   Catherine Tucker, Dallas TX; Dorsey
                    Shaw, Plano TX; Libby Boeye - Ronald
                    Francey, Corpus Christi TX                    108.00
  4.06    7         Rosemary Kelley - Claudette Hartman -
                    Paul Kelley Jr, Austin TX; Karen Snyder,
                    Spicewood TX                                  103.00
  4.00          4   Wolf Schroeter - Guss Ginsburg, Houston
                    TX; James Thurtell, Dallas TX; Melody
                    Euler, Temple TX                              101.00
  3.16          5   Nancy Joe - Mark Craig - Richard Clarke
                    - Robert Pruiett, Austin TX                    97.00



Go to Recap

Sunday Stratified Swiss Teams BCD


  35 Tables
          B     C     D   
  9.04    1     1         Jim Greeney - Mickie Damon -
                          Glenda Marshall - Jean Townsend,
                          Georgetown TX                           156.00
  6.78    2     2         Beth Gale, San Antonio TX; Terrys
                          Sherman, Rapid City SD; Homer
                          Stevens - Stephanie Stevens,
                          Boerne TX                               132.00
  5.09    3     3     1   Robert Penksa - Carol Thibodeaux -
                          Terri O'Brien - Lucerne Bunch,
                          Austin TX                               123.00
  3.81    4               Mike Huiatt - Janet Huiatt, Fair
                          Oaks Ranch TX; Joyce Cooper,
                          Austin TX; Trudi Lamendola, Waco TX     121.00
  3.01    5               Jim Harp, Dallas TX; Cary
                          Jennings, Fort Worth TX; Harry
                          Selldin - Robert Reichek, Houston TX    120.00
  3.18    6     4     2   Dennie Saul, Manor TX; Laura
                          Delfeld - Marlene Golden - Richard
                          Ryan, Austin TX                         119.00
  2.26    7               Lawton Hutchison - Joe Black -
                          Ellen Meyer, Austin TX; Wiley
                          McMinn III, Cedar Park TX               113.00
  2.39    8     5     3   Joy Cogburn, Livingston TX; Billie
                          Ward, Marble Falls TX; Sharon
                          Gassman, Burnet TX; Janis Koenig,
                          Kingsland TX                            111.00
  2.02    9     6     4   Tom Banet - Gail Banet - Robert
                          Burton - Dolline Burton,
                          Georgetown TX                           107.00
  1.77   10     7         Gayle Moyers - Kimi Lambert - Mark
                          Miller - Flora Pettit, Austin TX        105.00
  1.57          8     5   Steven Hollahan - Julie Valentine
                          - Wanda Kuehler - Mary Kurio,
                          Austin TX                               102.00
  1.41          9         Glen Perry, Averill Park NY; Anant
                          Rathi - Brian Baresch, Austin TX;
                          Ankur Rathi, Fort Worth TX              100.00


Go to Recap

Masterpoint List

Check ACBL "Tournament" Site...Masterpoint list will be there when the results are there.
 
Last edited 4 p.m. Jan 10 by Mark McAllister