Austin Sectional
Jan 7 - 10, 2010



Thursday Jan 7, 2010

Thursday 0-1750 KO

Bracket 1

   6 Tables
  5.99     1   Nancy Joe - Lois Goodman - Hal DeShong, Austin
               TX; William Charowhas, Marble Falls TX
  3.17     2   Cynthia Strahm - Caroline Baumann - Mickie Damon
               - Jim Greeney, Georgetown TX


Bracket 2

   6 Tables
  4.01     1   Martha Norman - Delois Nell - Marlene Brandt -
               Diane Sobolak, Austin TX
  2.13     2   John Smith - Diane Smith - Nancy Pinkerton -
               Barbara Worley, Georgetown TX


Bracket 3

   5 Tables
  2.24     1   Lucerne Bunch - Terri O'Brien - C Fred Moore,
               Austin TX; Harry Ingham, San Marcos TX
  1.19     2   Marcia Jameson - Maddy Bergen - Diana Whitfield -
               Joanie Gates, Austin TX



Thursday Morning Stratified Open Pairs

 19.0 Tables
          A     B     C   
  4.83    1               George Watkins - Tricia Kane,
                          Austin TX                                61.90%
  3.62    2     1         Laura Delfeld - Mark McAllister,
                          Austin TX                                61.01%
  2.72    3               Ed Rawlinson, Helotes TX; Dave
                          Swarthout, San Antonio TX                60.42%
  2.32    4     2         Mel Dodd - Jane Dodd, Columbia MO        59.23%
  1.34   5/6              Marilyn Arnold - Donna Watkins, San
                          Antonio TX                               57.44%
  1.34   5/6              Louis Sachar - Thomas Clark, Austin TX   57.44%
  1.74          3         Peggy Geiler - Ellen Meyer, Austin TX    56.25%
  1.52         4/5   1/2  Richard Phillips - Judith Phillips,
                          Georgetown TX                            53.87%
  1.52         4/5   1/2  Donna Gibbs, Corinth TX; David
                          Sauder, Lewisville TX                    53.87%
  0.78         6/7        Doreen Harris - Allen Inks, Austin TX    50.60%
  1.05         6/7    3   Ankur Rathi - Anant Rathi, Austin TX     50.60%
  0.73                4   Michael Nairn, Cedar Creek TX; Lee
                          Simon, Bastrop TX                        48.21%




Go to Section H Recap
Go to Section I Recap


Thursday Morning 199er Pairs

              
  7.5 Tables
          A     B     C   
  1.71    1               Trudi Lamendola, Waco TX; Barbara
                          Werth, Austin TX                         69.50%
  1.28    2               Edward Parken - Judith Parken,
                          Austin TX                                60.92%
  0.96    3               Charles Kastner - Beulah Kelso,
                          Austin TX                                59.92%
  1.36    4     1         Steven Hollahan - Julie Valentine,
                          Austin TX                                58.00%
  1.02    5     2         Judy Dolginoff, Carrollton TX;
                          Delilah Perkinson, Addison TX            54.50%
  1.05          3     1   Elizabeth McDaniel, Austin TX;
                          Diane McFadyen, Pflugerville TX          51.40%
  0.79          4     2   Dennie Saul, Manor TX; Kar-Yee
                          Nelson, Austin TX                        50.92%
  0.59                3   Marlene Golden - Mark Weimer,
                          Austin TX                                48.90%


Go to Recap

Thursday Afternoon Stratified Open Pairs

 29.0 Tables
          A     B     C   
  6.50    1               Geoff Blandy, Austin TX; Jack Lacy,
                          Lago Vista TX                            64.77%
  4.88    2               Ed Rawlinson, Helotes TX; Dave
                          Swarthout, San Antonio TX                62.69%
  4.36    3     1         Elaine Jordan - Robert Pflugbeil,
                          Austin TX                                62.31%
  2.74    4               Thomas Clark - Louis Sachar, Austin TX   62.12%
  3.27    5     2         Dianne Jones - Chris Hull, Austin TX     61.74%
  1.54    6               Patricia Berry - Paul Kelley Jr,
                          Austin TX                                60.80%
  2.45          3         Betty Daniel - Joyce Cooper, Austin TX   58.14%
  1.84          4         Barbara Hollahan - Nancy Dean,
                          Austin TX                                57.20%
  2.49          5     1   James Glathar - Robert Foster,
                          Austin TX                                54.36%
  1.87          6     2   Jo McDaniel - Dick Erdenberger,
                          Georgetown TX                            53.79%
  1.40                3   Janet Revennaugh, Marble Falls TX;
                          Jo Dee Bowen, Jonestown TX               53.41%
  1.09                4   Ankur Rathi - Anant Rathi, Austin TX     53.22%
  0.87                5   Shirley Griffith - Genevieve
                          Lockley, Georgetown TX                   52.08%
  0.78                6   Barbara Morgan, New Braunfels TX;
                          Rebecca Brown, San Antonio TX            51.70%



Go to Section H Recap
Go to Section I Recap


Thursday Afternoon 199er Pairs

              
  8.5 Tables
          A     B     C   
  1.81    1               Linda Griffith - Sandy Potts,
                          Austin TX                                58.71%
  1.45    2     1         Adrienne Watt - Doris Sandra
                          Ingram, Austin TX                        57.68%
  1.09    3     2         Vivian Collins - Ruth Nicks, Austin TX   57.17%
  1.13    4     3     1   Allan Kohm - Marcia Kohm, Austin TX      56.92%
  0.61    5     4         Jurgen Stielow - Rosemary Stielow,
                          Austin TX                                56.67%
  0.85          5     2   Dolline Burton - Robert Burton,
                          Georgetown TX                            56.20%
  0.64                3   Lisa Holzgrafe - David Garman,
                          Austin TX                                51.68%
  0.48                4   Dennie Saul, Manor TX; Kar-Yee
                          Nelson, Austin TX                        49.11%

Go to Recap

Thursday Evening Stratified Open Pairs

  7.5 Tables
          A     B     C   
  3.00    1               Susan Couch, Vernon TX; Anne
                          Halsell, Crowell TX                      68.33%
  2.25    2               Kerry Goldsmith - Dan Goldsmith,
                          Jr, Weatherford TX                       65.00%
  1.88    3     1         Don Sikes - Beth Sikes, Lubbock TX       61.00%
  1.41    4     2         Jean Helmers - Jane Clark,
                          Stephenville TX                          58.00%
  1.05    5               Swadesh Mahajan - Kalpana Sutaria,
                          Austin TX                                57.92%
  1.06          3         Jo Hammett, Corinth TX; David
                          Sauder, Lewisville TX                    56.67%
  0.79          4         Mark Sanders - B J Sanders, Austin TX    50.42%
  1.24                1   Gregory Sucec Sr, Denton TX; Anne
                          Kyle, Sanger TX                          47.92%
  0.93                2   Elizabeth Ling - Sandra Reynolds,
                          Austin TX                                44.00%



Go to Recap

Friday Jan 8, 2010

Friday 0-1750 KO

Bracket 1

   7 Tables
  5.21     1   Richard Frankeny - Diana Frankeny, Cedar Park TX;
               Kenneth MacMorran - Sharon MacMorran, Austin TX
  2.76     2   Lucerne Bunch - Terri O'Brien - Delois Nell,
               Austin TX; Harry Ingham, San Marcos TX


Bracket 2

   7 Tables
  4.70     1   Horatio Aldredge - Jacquelyn Aldredge - Marie
               Lucci - Eugene Haddock, San Antonio TX
  2.49     2   Beverly Greer - Dale Irish - Jo McDaniel - Rita
               Wiegenstein, Georgetown TX


Bracket 3

   7 Tables
  3.05     1   Donna Gibbs - Jo Hammett, Corinth TX; Virginia
               Boudreau, Flower Mound TX; David Sauder,
               Lewisville TX
  1.62     2   Jeff Lane - Ankur Rathi - Anant Rathi - Matthew
               Grant, Austin TX


Friday Morning Stratified Open Pairs

 20.5 Tables
          A     B     C   
  5.17    1               Charlene Sands, Pflugerville TX;
                          Virgil Massey, Driftwood TX              65.18%
  3.88    2               George Pisk, Manchaca TX; Stephen
                          Bruce, Austin TX                         64.88%
  2.91    3               Paul Tobias, Austin TX; Karen
                          Snyder, Spicewood TX                     63.30%
  2.18    4               Elizabeth Tobias - Geoff Blandy,
                          Austin TX                                61.65%
  3.37    5     1         R Harry Akin, Paige TX; George
                          Watkins, Austin TX                       60.68%
  1.23    6               Jack Lacy, Lago Vista TX; Paul
                          Kelley Jr, Austin TX                     59.33%
  2.53          2     1   Wanda Kuehler - Mary Kurio, Austin TX    58.60%
  1.90          3     2   Laura Delfeld - Richard Ryan,
                          Austin TX                                55.06%
  1.42          4         Dale Allen, Temple TX; Cynthia
                          Strahm, Georgetown TX                    53.40%
  1.07          5         Alexander Labry, Burnet TX; Malou
                          Flato, Austin TX                         53.19%
  0.80          6         Mel Dodd - Jane Dodd, Columbia MO        52.42%
  1.04                3   Trudi Lamendola, Waco TX; James
                          Brown, Georgetown TX                     52.18%
  0.78                4   Sandra Harris - Gloria Wilson,
                          Austin TX                                47.92%
  0.58                5   Priscilla Baker, Austin TX; Jo
                          Pennington, Pflugerville TX              46.86%


Go to Section H Recap
Go to Section I Recap

Friday Morning 199er Pairs

  6.0 Tables
          A     B     C   
  1.52    1     1         Judy Dolginoff, Carrollton TX;
                          Delilah Perkinson, Addison TX            59.50%
  1.14    2               Diana Whitfield - Marcia Jameson,
                          Austin TX                                59.00%
  0.86    3               Edward Parken - Judith Parken,
                          Austin TX                                56.50%
  0.56   4/5              Rich Ellmer - Sandy Potts, Austin TX     52.00%
  0.89   4/5    2         Robert Burton - Dolline Burton,
                          Georgetown TX                            52.00%
  0.67          3         Vivian Collins - Ruth Nicks, Austin TX   49.50%

Go to Recap

Friday Afternoon Stratified Open Pairs

 39.0 Tables / Based on 50 Tables
          A     B     C   
 10.00    1               Jack Lacy, Lago Vista TX; Paul
                          Kelley Jr, Austin TX                     70.45%
  7.50    2               Thomas Clark - Janet Clark, Austin TX    70.27%
  5.63    3               Charlene Sands, Pflugerville TX;
                          Virgil Massey, Driftwood TX              70.08%
  4.22    4               George Pisk, Manchaca TX; Stephen
                          Bruce, Austin TX                         66.86%
  2.77   5/6              S Van Blarcom, Austin TX; June
                          Mengden, Lakeway TX                      65.15%
  2.77   5/6              Paul Tobias, Austin TX; Karen
                          Snyder, Spicewood TX                     65.15%
  5.76          1         Elaine Wood, Southlake TX; Neal
                          Perlman, San Angelo TX                   61.93%
  4.32          2         Lee Stokes Hilton - Jim Hilton,
                          Austin TX                                61.74%
  3.24          3         Mel Dodd - Jane Dodd, Columbia MO        58.52%
  2.43          4         Jeanette Hughes, Marble Falls TX;
                          Inger Lise Eide, Horseshoe Bay TX        58.33%
  1.60         5/6        Dianne Ebert - Carol Nelson, Austin TX   58.14%
  1.60         5/6        Mark Craig - Kathy McCabe, Austin TX     58.14%
  2.71                1   Gary Wright - Audrey Wright, Fort
                          Worth TX                                 57.77%
  2.03                2   Toni Hurlbut - Alberta Birk, Mason TX    56.44%
  1.33               3/4  Sandra Harris - Gloria Wilson,
                          Austin TX                                54.17%
  1.33               3/4  James Brown, Georgetown TX; Trudi
                          Lamendola, Waco TX                       54.17%
  0.86                5   Sandra Helton - Dionne Green,
                          Austin TX                                52.65%
  0.87                6   Gayle McCarron - Immie Pamplin,
                          Austin TX                                48.48%


Go to Section H Recap
Go to Section I Recap
Go to Section J Recap

Friday Afternoon 199er Pairs

 11.0 Tables
          A     B     C   
  2.00    1     1         Vivian Collins - Ruth Nicks, Austin TX   61.90%
  1.50    2     2         Geneva Berg - Gwyn Petersen,
                          Georgetown TX                            58.63%
  1.13    3     3         Judy Dolginoff, Carrollton TX;
                          Delilah Perkinson, Addison TX            55.36%
  0.84    4     4         Adrienne Watt - Doris Sandra
                          Ingram, Austin TX                        55.06%
  0.63    5     5         Gregory Sucec Sr, Denton TX; Anne
                          Kyle, Sanger TX                          54.17%
  1.13    6           1   Robin Tucker - Michele Abriol,
                          Austin TX                                53.57%
  0.85                2   Margaret Bennett - Elizabeth
                          McDaniel, Austin TX                      52.08%
  0.64                3   Rachell Jackson - Ann Bower, Austin TX   51.19%
  0.48                4   Chuck Fatino, Austin TX; Robert
                          Williams, Lakeway TX                     48.51%

Go to Recap

Friday Evening Stratified Open Pairs

 30.5 Tables / Based on 36 Tables
          A     B     C   
  7.67    1     1         Alexander Labry, Burnet TX; Malou
                          Flato, Austin TX                         62.50%
  5.03   2/3    2         Susan Couch, Vernon TX; Anne
                          Halsell, Crowell TX                      61.55%
  5.03   2/3              Stephen Kornegay - Nancy Kornegay,
                          N Richlnd Hls TX                         61.55%
  3.24    4               Louis Sachar, Austin TX; Marilou
                          Powell, Round Rock TX                    60.23%
  2.61    5     3     1   Herbert Kalman, Bellaire TX; Robert
                          Reichek, Houston TX                      58.88%
  1.82    6               Ira Chorush, Houston TX; Marc
                          Levine, Lubbock TX                       57.95%
  1.96          4     2   Gary Wright - Audrey Wright, Fort
                          Worth TX                                 57.58%
  1.47          5         Becky Ellisor - Milton Ellisor,
                          Spring TX                                57.44%
  1.55          6     3   Daniel Baker - Elizabeth McDaniel,
                          Austin TX                                56.82%
  1.00                4   Nancy Pinkerton - Barbara Worley,
                          Georgetown TX                            51.89%
  0.99                5   Diane Smith - John Smith,
                          Georgetown TX                            51.52%
  0.64                6   Don Sikes - Beth Sikes, Lubbock TX       48.76%


Go to Section H Recap
Go to Section I Recap


Friday Evening 199er Pairs

  5.0 Tables
          A     B     C   
  1.43    1               Jean Moritz - Geri McKallip,
                          Houston TX                               60.00%
  0.86   2/4   1/3   1/2  Elizabeth Ling - Thomas Byrne,
                          Austin TX                                59.00%
  0.86   2/4   1/3   1/2  Juanita Painter - David Myers,
                          Austin TX                                59.00%
  0.85   2/4   1/3        Judy Dolginoff, Carrollton TX;
                          Delilah Perkinson, Addison TX            59.00%


Go to Recap

Saturday Jan 9, 2010

Saturday Bracketed KO Teams

Bracket 1

   6 Tables
 12.39     1   Thomas Clark - Janet Clark, Austin TX; Michael
               Huston, Joplin MO; Dave Swarthout, San Antonio TX
  6.57     2   Edwin Zwald - Joseph Wald, Houston TX; Ila Bates,
               Waco TX; Joe Nance, Bryan TX

Bracket 2

   6 Tables
  5.02     1   Linda Bishop - Peggy Geiler - Ellen Meyer, Austin
               TX; Angela Lennon, The Hills TX
  2.66     2   Barbara Hollahan - Diana Rogers - Kathy McCabe -
               Nancy Dean, Austin TX

Bracket 3

   6 Tables
  4.08     1   Stephen Daigle - Arlene Daigle, Austin TX; Patsy
               Miller - Arlene Freeman, Georgetown TX
  2.16     2   Mary Motis, Gordon WI; Carmen Gorud, Minong WI;
               Mary Jo Collins, Horseshoe Bay TX; Judy Bagley,
               Point Venture TX


Bracket 4

   8 Tables
  3.89     1   J Davis Jr - Donna Davis - E Alan Brendefur -
               Michael Luckenbach, Kingsland TX
  2.06     2   Susan O'Dell - Esther Ellis - Kyong Shuey - Linda
               Bush, Austin TX



Saturday Morning Stratified Open Pairs

 19.5 Tables / Based on 28 Tables
          A     B     C   
  6.33    1               Marc Levine, Lubbock TX; Ira
                          Chorush, Houston TX                      69.94%
  4.75    2               Jeffrey McKee, Dale TX; Pam
                          LaShelle, Round Rock TX                  67.24%
  3.65    3     1         Mel Dodd - Jane Dodd, Columbia MO        65.70%
  2.74    4     2         Mark McAllister - Ken Rochlen,
                          Austin TX                                64.58%
  2.00    5               Larry Davis - Lydia Bearden, Austin TX   59.52%
  1.50    6               James La Fountain, Temple TX; Jon
                          Richard Ware, New Braunfels TX           59.26%
  2.27          3     1   Trudi Lamendola, Waco TX; James
                          Brown, Georgetown TX                     56.77%
  1.70          4     2   Leah McCarthy, Mc Kinney TX; Donna
                          Rasmussen, McKinney TX                   55.24%
  1.15          5         Mickey Tryon - Stephen Hibbard,
                          Arlington TX                             54.76%
  1.28          6     3   Don Sikes - Beth Sikes, Lubbock TX       54.21%
  0.96                4   Harvey Browning, Georgetown TX;
                          Richard Ryan, Austin TX                  52.52%
  0.89                5   Donna Gibbs, Corinth TX; David
                          Sauder, Lewisville TX                    52.38%
  1.19                6   Robert Penksa - Carol Thibodeaux,
                          Austin TX                                52.07%



Go to Section H Recap
Go to Section I Recap


Saturday Morning 199er Pairs

  8.5 Tables
          A     B     C   
  1.81    1               Polly Moss - Kathleen Lamsens, Fort
                          Worth TX                                 64.08%
  1.45    2     1         Julie Valentine - Steven Hollahan,
                          Austin TX                                63.61%
  1.09    3     2     1   Denise Groman - Barbara Werth,
                          Austin TX                                61.42%
  0.82    4     3     2   Mary Caudill - Ramona Schiraldi,
                          Austin TX                                60.57%
  0.57    5               Sandy Potts - Linda Griffith,
                          Austin TX                                59.79%
  0.61          4         Judy Dolginoff, Carrollton TX;
                          Delilah Perkinson, Addison TX            59.74%
  0.59          5     3   Dennie Saul, Manor TX; Kar-Yee
                          Nelson, Austin TX                        50.39%



Go to Recap

Saturday Afternoon Stratified Open Pairs

 31.0 Tables / Based on 44 Tables
          A     B     C   
  9.00    1               Jeffrey McKee, Dale TX; Pam
                          LaShelle, Round Rock TX                  65.06%
  6.75    2     1         Kalpana Sutaria - Swadesh Mahajan,
                          Austin TX                                64.58%
  5.06    3     2         Joyce England, Bryan TX; Phyllis
                          Maness, College Sta TX                   62.34%
  3.80    4     3         Jonathan Ernest, Lindale TX; David
                          Farris, Austin TX                        62.18%
  2.85    5               Mildred Breed, Austin TX; Carolyne
                          Fox, Manvel TX                           62.02%
  2.14    6     4         Doug Coppock - Lonnie Coppock,
                          Austin TX                                61.54%
  2.08          5         Sarah Hardin, Montgomery TX;
                          Stanley Bowen, Austin TX                 60.80%
  2.82          6     1   Robert Penksa - Carol Thibodeaux,
                          Austin TX                                59.04%
  2.12                2   Don Sikes - Beth Sikes, Lubbock TX       55.93%
  1.59                3   Anant Rathi - Jason Daming, Austin TX    52.72%
  1.19                4   Lawrence Caplan, Corpus Christi TX;
                          James Hurst, Austin TX                   50.39%
  0.89                5   Michael Harris - Sandra Harris,
                          Austin TX                                50.32%
  0.68                6   Sara Branch - Freddye Thompson,
                          Bryan TX                                 48.56%


Go to Section H Recap
Go to Section I Recap


Saturday Afternoon 199er Pairs

 12.5 Tables
          A     B     C   
  2.19    1     1     1   Keith Boden - Paul Johnston, Austin TX   64.77%
  1.64    2     2     2   Gilda Reynolds - Janet Hebert,
                          Austin TX                                61.59%
  1.23    3     3         Jurgen Stielow - Rosemary Stielow,
                          Austin TX                                58.95%
  0.92    4     4         Gail Banet - Tom Banet, Georgetown TX    57.83%
  0.72    5     5     3   Kathy Marshall - Margaret Bennett,
                          Austin TX                                57.11%
  0.55    6     6         Steven Hollahan - Julie Valentine,
                          Austin TX                                56.45%
  0.54                4   Linda Banks, San Marcos TX; Gloria
                          Bennett, Lakeway TX                      54.49%
  0.45                5   Mary Rogerson - Beth Bennett,
                          Austin TX                                53.11%



Go to Recap

Saturday Evening Stratified Open Pairs

 14.0 Tables / Based on 18 Tables
          A     B     C   
  4.67    1     1         Kalpana Sutaria - Swadesh Mahajan,
                          Austin TX                                63.14%
  3.50    2               Venkatrao Koneru, San Antonio TX;
                          Virginia Noelke, San Angelo TX           60.90%
  2.63    3     2     1   Tessa Bodnar, San Antonio TX; Harry
                          Elliott, Houston TX                      60.10%
  1.97    4     3         Jerry Jungmichel - Shirley George,
                          Austin TX                                58.49%
  1.55    5     4         Ralph Simon - Dick Jones, Austin TX      57.37%
  1.38    6     5     2   Trudi Lamendola, Waco TX; James
                          Brown, Georgetown TX                     56.25%
  0.78          6         Sharon Hoger - Clara Wood, Austin TX     54.49%
  1.04                3   Gayle Moyers - Bobbie Gruhlkey,
                          Austin TX                                49.52%
  0.78                4   Sara Branch - Freddye Thompson,
                          Bryan TX                                 48.88%
  0.61                5   Sandra Harris - Michael Harris,
                          Austin TX                                47.76%


Go to Recap


Saturday Evening 199er Pairs

  4.0 Tables
          A     B     C   
  1.33    1               Rich Ellmer - Sandy Potts, Austin TX     66.67%
  1.11    2     1     1   Robert Lynn, Salem VA; Leela Rathi,
                          Houston TX                               61.11%
  0.83    3     2     2   Keith Boden - Paul Johnston, Austin TX   52.90%


Go to Recap

Sunday Jan 10, 2010

Sunday Swiss Teams - Flights A/X

  16 Tables / Based on 54 Tables
          A     X   
 16.00    1         Chris Compton, Dallas TX; Jim Hilton -
                    Kenneth Schutze, Austin TX; Marc Levine,
                    Lubbock TX                                    142.00
 12.00    2         Jack Lacy, Lago Vista TX; James
                    Thurtell, Dallas TX; Virginia Noelke,
                    San Angelo TX; Venkatrao Koneru, San
                    Antonio TX                                    124.00
  9.00    3         Mildred Breed, Austin TX; Victor Sitton
                    - Joan Sitton, Sugar Land TX; Carolyne
                    Fox, Manvel TX                                122.00
  6.75    4         Linda Spangler, Ft Worth TX; Michael
                    Heymann - Billy Leeper, Fort Worth TX;
                    Pat Cassidy, Arlington TX                     107.00
 10.40    5     1   David Pearlman, Trophy Club TX; Jimmy
                    Reynolds, Arlington TX; Jonathan Ernest,
                    Lindale TX; David Farris, Austin TX           102.00
  7.80          2   Roxana Tom, Campbellton TX; Ethel
                    Corlett - Thomas Corlett, Waco TX;
                    Roxana Tom, San Antonio TX                     95.00
  5.85          3   Eddie Bass, Austin TX; Virgil Massey,
                    Driftwood TX; Charlene Sands,
                    Pflugerville TX; Karen Snyder, Spicewood TX    90.00
  3.93         4/5  Elizabeth Tobias - Paul Tobias, Austin
                    TX; Molan Chan - William Chan, Van Buren ME    84.00
  3.93         4/5  John Taylor, Lago Vista TX; Sue Gerard,
                    Mexico Mexico; Louis Sachar, Austin TX;
                    Marilou Powell, Round Rock TX                  84.00


Go to Recap

Sunday Swiss Teams - Flights BCD

 38 Tables
          B     C     D   
  9.90    1     1         Francis Chang, Fort Worth TX;
                          Barbara Chang - Colin Chang,
                          Arlington TX; Diane Washabaugh,
                          Aledo TX                                146.00
  7.43    2     2         Laura Delfeld - Ken Rochlen -
                          David Warner - Richard Ryan,
                          Austin TX                               133.00
  5.57    3     3         Dianne Ebert - Carol Nelson -
                          Elaine Jordan - Robert Pflugbeil,
                          Austin TX                               127.00
  4.18    4     4         Stanley Bowen - Diana Rogers -
                          Nancy Dean - Barbara Hollahan,
                          Austin TX                               126.00
  3.30    5               Joe Black - Lawton Hutchison -
                          Jeffrey Haines - Dean Truair,
                          Austin TX                               124.00
  2.66   6/7              Nancy Joe - Lois Goodman - Hal
                          DeShong, Austin TX; William
                          Charowhas, Marble Falls TX              118.00
  2.66   6/7    5         Edwin Zwald - Joseph Wald - Harry
                          Elliott - Helen Schaps, Houston TX      118.00
  2.20    8               Mark Craig - Sharon Hoger - Alan
                          Laverty - Robert Pruiett, Austin TX     113.00
  2.02    9     6         Harry Ingham, San Marcos TX;
                          Delois Nell - B J Sanders - Mark
                          Sanders, Austin TX                      112.00
  3.79   10     7     1   Lucerne Bunch - Terri O'Brien -
                          Carol Thibodeaux - Robert Penksa,
                          Austin TX                               109.00
  2.84   11     8     2   Rebecca Brown - Karen Fillis, San
                          Antonio TX; Barbara Morgan, New
                          Braunfels TX; George Fillis,
                          Shavano Park TX                         108.00
  2.13          9     3   Barbara Hutchison - Denise Groman
                          - Barbara Werth, Austin TX; Joyce
                          Satanove, Vancouver BC                  103.00
  1.60                4   Elliott Gordon - Jesse Gordon -
                          Greg Schepens, Austin TX; Scott
                          Nason, Dallas TX                         90.00
  1.26                5   Dianne Foussac - Margot Leonard -
                          Melinda Simmen - Bobbie Benson,
                          Houston TX                               86.00





Go to Recap

Masterpoint List available at ACBL tournament results when posted